.: PODROBNĚJI O AOE III :.

P
O
D
R
O
B
N
Ě
J
I
 
O
 
A
O
E
 
III

A máme tady dalšího člena do rodiny Age of Empires. Tentokrát s podtitulem The Age of Discovery. A docela brzy po vydání hry vyšel už patch, který opravuje docela zásadní chyby ve hře. Tento nový díl dostal 3D kabátek, který mu docela i sluší. Tato změna ovšem není jediná, ale vezměme to postupně . . .

Menu je celkem přehledné a hezky udělané. Za menu celou obrazovku vyplňuje město, ve kterém chodí různé postavy. V podmenu "Learn to Play" vás seznámí s hrou. A v podmenu "Single Player" si můžete vybrat ,jestli budete hrát kampaň nebo "Skirmish". Ve "Skirmish" si vyberete národ ( Britové, Francouzi, Němci, Nizozemci, Portugalci, Rusové, Španělé a Turci), název hlavního města a jméno svého objevitele. A pak hrajete volitelné mapy a za zkušenosti se dostáváte na vyšší levely.

Z hlavního města si během hry, za určité časové období, můžete posílat nějaké suroviny (jídlo, dřevo, peníze) nějaké jednotky, vylepšení, továrny, pevnost atd. Čím vyšší máte level za zkušenosti tím více si můžete vybrat karet, které si můžete poslat během hry.

Váš objevitel je unikátní a "nesmrtelná" jednotka. Když ho zabijí můžete si ho v Centru města znovu "oživit" za nějaké peníze. Hrdina má různé schopnosti, např. jednou ranou zabít jednotku. Po mapě jsou rozmístěny poklady, které můžete svým objevitelem sbírat. Dále může postavit "Traiding post" , lze jí stavět pouze u indiánské osady nebo při cestě.

Když jí postavíte při cestě, tak vám přibývají buď zkušenosti nebo suroviny. Trať má 3 stupně, 1. muž táhne vozík , 2. koňské spřežení a 3. lokomotiva. Je výhodné si tyto stupně zvyšovat, protože vám rychleji přibývají zkušenosti nebo suroviny, podle toho co si vyberete.

Je-li Traiding post" u indiánské vesnice, máte na výběr speciální indiánské jednotky nebo technologie.

Výhody:
-Rozmanitost jednotek, po loďstvo , pěšáky, jízdu až i po létající balón
-Díky 3D grafice je zde více reálnosti a lepší hratelnost a přehled
-Poměr jednotek, co do velikosti
-Možnost obchodu s Traiding post
-Těžení probíhá na místě a vesničané nikam suroviny nenosí

Nevýhody:
-Menší počet národů
-Méně surovin
-Omezený počet lodí
-Lze najednou ovládat pouze 50 jednotek.
-Rychlá návykovost! : )

Nereálnosti:
-Vesničané nikam nenosí suroviny
-Při dotěžení strom spadne, namísto toho aby spadl na začátku těžby
-Otáčení jednotek vypadá poněkud zvláštně

Závěr:
Přestože sem vyjmenoval spíše nevýhody, neznamená to, že tato hra nestojí za nic. Je to skvěle propracovaná hra, která posunula vývoj strategií nejméně o 3 kroky vpřed! A rozhodně stojí za to si jí koupit.

(Bigi)

.: RECENZE :.