.: VŠEOBECNĚ O AOE III :.

V
Š
E
O
B
E
C
N
Ě
 
O
 
A
O
E
 
III

Hned ze začátku bych chtěl říct, že se Age Of Empires III se dost změnilo od svých předchůdců! Má dost vylepšeností ale i nějaké ty chybky se najdou! Tak zaprvé je celé AOE III předěláno do 3D dizajnu, takže to má nový nádech, vše je nyní pěkně do detailů a je krása se dívat jak se tam detailně mydlí armády. Hned po spuštění je intro které vás uvede do světa AOEIII, celá tato hra se odehrává kolem roku 1500 kdy se dobývala Amerika!

Tak teď k těm výhodám a nevýhodám, mezi hlavní výhody asi patří to, že vesničané neodnášejí suroviny do budov ale rovnou se to přičítá, zase to ztrácí na reálnosti! Dost velký bonus je to, že si můžete za určité zkušenosti posílat pomoc, je to třeba pevnost nebo vesničany ale taky třeba jednotky. Tyto karty s bonusy si můžete vybírat ve hlavním městě, ale pouze pokud postoupíte o jeden level víš, tak si budete moct vybrat kartu! Další velkou výhodou je budova která se jmenuje Traiding Post (Obchodní místo), můžete ho postavit buď na cestu, kde jezdí 1.Level Chlapík s batohem 2.Level Povoz 3.Level Vlak, budou vám dávat buď zkušenosti, nebo suroviny.Obchodní místo můžete také postavit k Indiánům a potom máte možnost stavět jejich vojáčky.Největší výhody jsou obsaženy v 3D dizajnu, jako třeba to, že prostě se proti sobě nepostaví dvě lodě které po sobě střílí nějaké šípy jako v AOE II ale hezky bokem, a střílí z děl. Máte také hlavního hrdinu, může vám zemřít ale zase si ho obživíte, má speciální vlastnosti jako třeba zabití jakéhokoliv strážce pokladu nebo později zabití jakékoliv jednotky.

Mezi nevýhody bych hlavně zařadil oproti AOE II o dost méně národů, nebo třeba zmizela surovina kámen, spíš bych uvítal přidání surovin.Moc těch nevýhod není, výhody hodně převyšují, a to je dobře!

(Puštík)


.: RECENZE :.